"Kosīši" atrodas Ziemeļvidzemes rietumu pusē, starp Salacgrīvu un Vitrupi, tikai 20 km no Igaunijas-Latvijas robežas. Tādēļ tā ir laba vieta, no kuras iepazīt Latvijas ziemeļus un Igaunijas dienvidus. Galvenais Ziemeļlatvijas "trumpis", protams, ir skaistā un neskartā daba. Jūra aicina peldētājus un kaitotājus, upes iepriecina makšķerniekus un  ūdenstūristus, meži - sēņotājus un ogotājus.

Apkārtnes mazpilsētas un piejūras ciemi ir sasniedzami gan kājām, gan velosipēdiem. Tālāku izbraucienu cienītājiem Svētciems var būt atspēriena punkts izbraukumiem uz Igaunijas "vasaras galvaspilsētu" Pērnavu vai Latvijas "reņģu galvaspilsētu" Limbažiem.

Tuvējās pilsētas Salacgrīva (5 km no "Kosīšiem") un Ainaži (20 km) piedāvā interesantas laika pavadīšanas iespējas - izbraukumus jūrā, nēģu tača apmeklējumu, restorānus, kultūras  un izklaides pasākumus.

Salacgrīvā iesakām apskatīt Pilskalnu, jūras molu un Zvejnieku parku; Ainažos - Jūrskolas muzeju, mazbānīša uzbērumu un  molu. Apkārtnē ievērības un apskates cienīgas ir Salacas Sarkanās klintis, Lībiešu upuralas, Ķirbižu meža muzejs un dabas taka, Veczemju (Sarkanās) klintis pie jūras, randu pļavas, Vitrupes akmeņainā jūrmala un citi objekti. 

Jo īpaši vasarā Salacgrīva kļūst par atpūtnieku iecienītu galamērķi. Visas Baltijas mērogā slavenais rokmūzikas festivāls Positivus savu mājvietu atradis tieši Salacgrīvā. Katra jūlija otrajā sestdienā salacgrīvieši un pilsētas viesi svin Jūras svētkus. Bet augusta sākumā Salacgrīvas baznīcās un kultūras namā notiek Salacgrīvas Klasiskās mūzikas festivāls.

Rudens īpašais notikums ir Nēģu dienas, kuru laikā visiem interesentiem ir iespēja aplūkot pēc sentēvu metodēm ierīkotos nēģu tačus uz Salacas un Svētupes, kā arī pamieloties ar dažādi pagatavotiem nēģiem.