POSITIVUS AB

Positivus AB ir lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā. Tas katru gadu jūlijā notiek Salacgrīvas Zvejnieku parkā.

JŪRAS SVĒTKI

Katru gadu jūlija otrajā sestdienā Latvijas piejūras ciemos un pilsētās tradicionāli tiek svinēti Jūras svētki. Salacgrīva nav izņēmums! Jūras svētku programmā ir tradicionālās sporta sacensības, amatnieku tirdziņš, zivju apgleznošana, zivju zupas vārīšana un baudīšana, svētku koncerts un zaļumballe līdz pat rīta ausmai.

KLASISKĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS

Salacgrīvas Klasiskās Mūzikas festivāla tradīcija aizsākta pirms vairākiem gadiem, kad Maskavas pirmā lieluma zvaigzne vijolnieks Aleksejs Lundins (tagad - festivāla patrons), atpūšoties ar ģimeni un draugiem Salacgrīvā, nolēma iepriecēt pilsētniekus ar klasiskās mūzikas koncertu. 2010. gada augustā notika I Salacgrīvas Klasiskās Mūzikas festivāls, kas ietvēra bērnu un jauniešu meistarklases pie slaveniem Krievijas mūziķiem un klasiskās mūzikas koncertus kultūras namā un Salacgrīvas dievnamos. Kopš tā laika festivāls notiek ik gadus augusta sākumā.

PILSĒTAS SVĒTKI

Katru gadu Salacgrīvā un Ainažos augustā notiek pilsētas svētki.

NĒĢU DIENAS

Nu jau vairākus gadus oktobra mēnesī Salacgrīvā tiek svinētas Nēģu dienas - īpaši pievilcīgs pasākums visiem, kam garšo nēģi, jo Nēģu dienu ietvaros pie visiem Salacas nēģu tačiem un pie Svētupes nēģu tača notiek nēģu degustācijas.

Nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta. Tikai Salacgrīvas novadā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu senu vēsturi. Nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas šķērso upi. No tača upes straumē iegremdē nēģu murdus, un notiek zveja. Katru gadu pirms sezonas sākuma zvejnieki taci ierīko no jauna. To būvē pēc senajām metodēm no vairākus gadus gatavinātiem egļu kokmateriāliem. Taču balstus upes gruntī iedzen ar kurķa palīdzību (īpašs 16 kg smags veseris), un šo darbību sauc - iesist taci. Lai zvejnieki pa taci varētu staigāt, tā virspusē ierīko 30-40 cm platu laipu.

Visiem, kas vēlas redzēt, kāds izskatās īsts nēģu tacis, no zvejniekiem uzzināt par nēģu zveju un nogaršot svaigi ceptu nēģi vai nēģu zupu, silti iesakām pievienoties!