Riteņbraukšanas entuziastiem piedāvājam nomas velosipēdus aizraujošiem izbraukumiem pa apkārtni. Iesakām izbraukt pa jauno, marķēto 101.veloceliņu, kas sākas pie Salacgrīvas Tūrisma informācijas centra Salacgrīvā un ved līdz Tūjai, līdz kempingam "Krimalnieki". Veloceliņš ved garām "Kosīšiem". Tas izbraucams ar kalnu velosipēdiem, jo pārsvarā ir smilšains. Neņemot vērā grūtības, tā ir brīnišķīga iespēja iepazīt Vidzemes jūrmalas neskarto dabu!

Velobraucējiem - Salacgrīva - Tūja

Velobraucējiem - Vidzemes piekraste ar velosipēdu

Izmantojot šos maršrutu aprakstus, ņemiet vērā, ka "Kosīši" atrodas apmēram 5 km uz dienvidiem no Salacgrīvas, Svētciemā, jūras krastā, blakus kartē iezīmētajām mājām "Zēģeles".


Velomaršruts Svētciems - Ainaži - Mērnieki - Salacgrīva - Svētciems (kopējais maršruta garums - 25 km)

Maršruta pirmais posms ved no Svētciema uz Ziemeļiem, cauri Salacgrīvai, tad garām randu pļavām līdz Ainažiem.

Tad var apskatīt kluso, viesmīlīgo Ziemeļvidzemes mazpilsētiņu Ainažus. Tā saistīta ar Krišjāņa Valdemāra vārdu un pirmo jūrskolu, par kuru šodien stāsta Ainažu jūrskolas memoriālais muzejs. Ainažos var pastaigāt pa veco Ziemeļu molu pie pašas Igaunijas robežas, var apskatīt bāku, kura joprojām rāda ceļu jūrasbraucējiem, un veco koka apbūvi - seno kuģotāju un kuģa būvētāju turības pierādījumu. Bet īstenie dabas baudītāji var "ienirt" randu pļavu niedrājā un vērot putnus, augu daudzveidību un klausīties jūras šalkoņā.  

No Ainažiem ceļš - 3 km pa Ainažu - Valmieras šoseju, tālāk pa veco Ainažu - Valmieras šaursliežu dzelzceļa uzbērumu līdz apdzīvotai vietai "Šalkas". Tālāk ceļu - 2 km turpina pa šoseju līdz Mērniekiem, kur apskatāmas nelielas krāces pie vecajām Mērnieku dzirnavām.

Pēc īsas atpūtas un apskates, pabraucot atpakaļ līdz zīmei Mērnieki, pa grants ceļu Mērnieki - Salacgrīva var doties uz Salacas Sarkanajām klintīm. Pa ceļam pēc - 1,5 km varam apskatīt veco Dzelzs tiltu pār Salacu (būvēts 1913. gadā, rekonstruēts 2009. gadā.). No tilta paveras skaists skats uz Salacu un apkārtnes pļavām. Ainava skaista kā ziemā, tā arī vasarā. Vēl pēc - 1,5 km brauciena sasniegtas Salacas Sarkanās (Pietraga) klintis un atpūtas vieta.

Atpakaļceļu var saīsināt, braucot cauri Šalku silam, kurš bagāts ar meža veltēm. Tad - atpakaļ uz Valmieras - Ainaži šosejas, lai dotos uz Ainažiem.